U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Pojedynek sąsiadów w tabeli. Stal Rzeszów gra z Arką Gdynia

sobota, 23/10/2021

Biało-niebiescy przystąpią do walki o kolejne ligowe punkty w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Tokarczyka powalczy o punkty w delegacji, a konkretniej – w odległej Gdyni. Rywalem Stalowców będzie ich sąsiad w tabeli – Arka Gdynia. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu już dzisiaj o godzinie 11:15.

U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

Po jednej stronie Arka Gdynia, która do spotkania w ramach 11. kolejki CLJ-ki przystępuje z 11. pozycji w tabeli, a po drugiej stronie Stal Rzeszów, która przed tym meczem znajduje się na 10. lokacie w lidze. Różnica między zespołami wynosi zaledwie jeden punkt, a trzy punkty przy korzystnych rezultatach w pozostałych meczach kolejki mogą dać awans w tabeli nawet o kilka miejsc. Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Biało-niebiescy z pewnością będą zbudowani ostatnim zwycięstwem w lidze z Cracovią, w którym zwyciężyli 4-1. Arka Gdynia gra z kolei na własnym terenie, gdzie w czterech meczach odniosła zaledwie jedną porażkę, a trzy pozostałe mecze kończyły się ich zwycięstwem.

Drużyna Stali będzie z pewnością liczyć na swojego napastnika – Michała Musika, który w rozgrywkach CLJ-ki zgromadził już 10 trafień i jest pod tym względem samodzielnym wiceliderem. Jednak po ostatnim meczu z Cracovią, trener Maciej Tokarczyk znów podkreślał znaczenie kolektywu. – Dwa ostatnie tygodnie to dla nas duża lekcja. Zagraliśmy dwa bardzo różne mecze, w których mieliśmy skrajne oblicza. Mecz z Cracovią pokazał, że razem możemy wiele – mówił. Biało-niebiescy z pewnością będą mogli pokazać ofensywną piłkę, bo w tym elemencie są jedną z lepszych drużyn w lidze, patrząc przez pryzmat strzelanych bramek. Drużyna pokazuje, że nie boi się ryzykować i być może dlatego straciła też dużo bramek, będąc pod tym względem jedną z najsłabszych drużyn w lidze.

U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

Gospodarze najbliższego spotkania od początku ligi nie strzelają sporej ilości bramek. Arka dotychczas zgromadziła tylko 15 trafień. Dla Stali może być to dobre spotkanie, by zagrać jeszcze pewniej w defensywie. W ostatnim meczu biało-niebiescy z liderem ligi stracili zaledwie jedną bramkę – po stałym fragmencie gry. Dodatkowo Stalowcy mogą polepszyć swój bilans na wyjazdach, bowiem na tę chwilę jest to jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki. Zatem kluczem do sukcesu w dzisiejszym spotkaniu może być jakość i skuteczność w ofensywie oraz pewna gra w defensywie, gdzie nie brakuje jakościowych zawodników.

Arbitrem głównym w sobotnim spotkaniu w Gdyni będzie Jakub Popławski z Rosnowa, a na liniach pomagać mu będą Mariusz Małysz oraz Mateusz Myziak. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu o godzinie 11:15.

Najnowsze aktualności