Stal Rzeszów U19 - Orlęta Kielce 16-05-2021, fot K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Nicolas Mazur przed meczem Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok

sobota, 14/08/2021

Spodziewamy się ciężkiego meczu, ale jeśli każdy wyjdzie odpowiednio zmotywowany, podobnie jak przez ten cały tydzień pracy czy chociażby jak w poprzednim sezonie to naprawdę wierzę w ten zespół i w jutrzejszy mecz – powiedział Nicolas Mazur, nowy kapitan Stali Rzeszów U-18 przed spotkaniem z Jagiellonią Białystok w ramach 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Nicolas przed meczem mówi również o przygotowaniach do sezonu, odpowiedzialności kapitana oraz o tym, jak czują się jako drużyna przed pierwszym spotkaniem ligowym.

Nicolas Mazur o przygotowaniach do sezonu

– Po części w przygotowaniach uczestniczyła nowa drużyna, ponieważ złożona z zawodników z rocznika 2003 oraz 2004. Na początku nie byliśmy bardzo dobrze zgrani, ale z dnia na dzień coraz lepiej to wyglądało i wydaje mi się, że naprawdę jesteśmy gotowi na tę ligę jako zespół.

… o tym, jak czują się jako drużyna przed pierwszym meczem ligowym

– Przede wszystkim czujemy się mocni jako drużyna. Każdy z zawodników jest dobrze nastawiony na Centralną Ligę Juniorów i nie może doczekać się pierwszego meczu. Bardzo mocno czujemy się także na boisku, bo cała drużyna już po tym okresie przygotowawczym naprawdę dobrze współpracuje. Udało nam się zgrać dosyć mocno i pewne elementy wychodzą nam coraz lepiej, dlatego jesteśmy naprawdę pewni siebie.

Stal Rzeszów U19 - Orlęta Kielce 16-05-2021, fot K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

„Analizowaliśmy nieco grę rywala i wiemy, jak mogą zachowywać się w niektórych sytuacjach”

… o odpowiedzialności kapitana drużyny

– Z pewnością jest to dla mnie motywacją do dalszej pracy, ale to też pokazuje mi, że będę musiał być wsparciem dla każdego zawodnika i przede wszystkim drużyny. Muszę dawać im wiarę, wsparcie i motywacje do walki.

… o najbliższym spotkaniu z Jagiellonią Białystok

– Analizowaliśmy nieco grę rywala i wiemy, jak mogą zachowywać się w niektórych sytuacjach. Przez ostatni tydzień mieliśmy treningi już stricte pod ten mecz. Spodziewamy się ciężkiego meczu, ale jeśli każdy wyjdzie odpowiednio zmotywowany, podobnie jak przez ten cały tydzień pracy czy chociażby jak w poprzednim sezonie to naprawdę wierzę w ten zespół i w jutrzejszy mecz.

Spotkanie pomiędzy Stalą Rzeszów a Jagiellonią Białystok już jutro o godzinie 12:00 na boisku bocznym w Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

Najnowsze aktualności