U18 - Stal Rzeszów - Jagielonia Białystok, 2021-08-15, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Maciej Tokarczyk przed meczem Stal Rzeszów – Raków Częstochowa

niedziela, 05/09/2021

– Przede wszystkim skupiamy się na sobie. W każdym treningu rozwijamy swoją ideę gry i skupiamy się na powtarzalnych zachowaniach, które chcemy zobaczyć w meczu – powiedział przed meczem z Rakowem Częstochowa trener Maciej Tokarczyk.

U18 - Stal Rzeszów - Jagielonia Białystok, 2021-08-15, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Maciej Tokarczyk o początku sezonu w wykonaniu drużyny

– Każdy z trzech meczów był zupełnie inny. Tak naprawdę mecz z Jagiellonią był naszym pierwszym w tej lidze i popełniliśmy zbyt dużo błędów, aby myśleć o korzystnym wyniku. Drugi mecz z Wisłą to dobra gra defensywna, a zespół pokazał charakter. Ostatni mecz to nasza dominacja w ataku, natomiast brakowało nam konkretów w polu karnym, aby cieszyć się z trzech punktów. Myślę, że styl z tego ostatniego meczu jest nam najbliższy.

… o tym, czy udało mu się „scalić” drużynę

– To proces, który będzie trwał do końca naszej współpracy. Każdy dzień przynosi nowe sytuacje, które nas rozwijają w każdym aspekcie, również spójności.

… o tym, czego zabrakło aby wygrać z Górnikiem Zabrze

– Czas, w którym graliśmy w przewadze, był wystarczający, aby stworzyć 1-2 sytuacje więcej. To było kilka minut, gdzie graliśmy w przewadze dwóch zawodników. Ten fragment meczu niestety był bardzo chaotyczny i rwany w naszym wykonaniu. Muszę też przyznać, że Górnik umiejętnie utrudniał nam złapanie płynności.

U18 - pierwszy trening 2021-07-19, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

… o tym, jakiego meczu spodziewa się z Rakowem

– Przede wszystkim skupiamy się na sobie. W każdym treningu rozwijamy swoją ideę gry i skupiamy się na powtarzalnych zachowaniach, które chcemy zobaczyć w meczu. Oczywiście mamy również wiedzę na temat rywala, jednak uważam, że to dodatek, który może nam pomóc. Najważniejsza jest jednak nasza tożsamość.

… o przygotowaniach do spotkania z Rakowem

– Michał Opalski był cały tydzień w treningu z pierwszą drużyną, a Miłosz Kaczor, Krystian Kuchnia oraz Kacper Ważny uczestniczyli w dwóch jednostkach w pierwszym zespole. Nie zmieniło to jednak naszego sposobu przygotowania do najbliższego spotkania.

Najnowsze aktualności