U18 - Stal Rzeszów - Warta Poznań, 03-10-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Maciej Tokarczyk po meczu Stal Rzeszów – Gwarek Zabrze

niedziela, 20/03/2022

Po spotkaniu w ramach 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 pomiędzy Stalą Rzeszów a Gwarkiem Zabrze, który zakończył się zwycięstwem Stali 4-0, wypowiedzi udzielił Maciej Tokarczyk – trener Stali.

U18 - Stal Rzeszów - Warta Poznań, 03-10-2021, fot. K.Krupa

„Dzisiaj się cieszymy, ale jutro myślimy już o kolejnym meczu, bo za tydzień kolejne wyzwanie, w którym też chcemy dobrze wypaść”

Maciej Tokarczyk

Trener Maciej Tokarczyk o sytuacji kadrowej

– Na początku chciałbym zaznaczyć, że wielki szacunek należy się moim zawodnikom, bo kilku z nich było po delikatnych urazach i ich występ stał pod znakiem zapytania do wczorajszego wieczoru, m.in. Kacper Paśko czy Marcin Kaczor. Natomiast Michał Musik i Miłosz Kaczor zagrali pierwszy raz po kontuzji, a Szymon Kądziołka wrócił ze zgrupowania reprezentacji. Należy im się wielki szacunek, bo ten tydzień oraz mecz był dla nich wyzwaniem – pod kątem fizycznym i mentalnym.

… o zwycięstwie z Gwarkiem Zabrze

– Na pewno zawsze jest przyjemnie wygrać. Gramy po to, żeby tych zwycięstw było jak najwięcej, bo po to chłopcy wylewają pot na treningu, żeby to przynosiło skutek w postaci progresu, ale też w postaci zwycięstwa, dlatego na pewno jest to przyjemne uczucie. Dzisiaj się cieszymy, ale jutro myślimy już o kolejnym meczu, bo za tydzień kolejne wyzwanie, w którym też chcemy dobrze wypaść.

„Możemy być zadowoleni, ale też nie wpadać w zbyt duże zadowolenie, tylko szukać cały czas rzeczy, które możemy poprawić, żeby być jeszcze lepszym zespołem”

Maciej Tokarczyk

… o grze swojego zespołu

– W pierwszej połowie brakowało nam cierpliwości i – kolokwialnie mówiąc – biliśmy głową w mur. Wprowadziliśmy sobie delikatne korekty w przerwie, powiedzieliśmy, co mamy robić i zawodnicy fantastycznie to zrealizowali. Później otworzyły się przestrzenie. Podejmowaliśmy też lepsze decyzje z piłką i bez piłki, co skutkowało większą ilością sytuacji podbramkowych.

… o czystym koncie

– Dużo czasu poświęcamy grze defensywnej na treningach. Moim zdaniem najważniejsze rzeczy w piłce dzieją się w polach karnych i w ostatnim czasie to akcentowaliśmy. Dzisiaj widzę, że widać progres. W ofensywie były fajne zachowania, ale w defensywie też wyglądało to pewnie. Możemy być zadowoleni, ale też nie wpadać w zbyt duże zadowolenie, tylko szukać cały czas rzeczy, które możemy poprawić, żeby być jeszcze lepszym zespołem.

Najnowsze aktualności