U18 - Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2021-09-05, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-18: Do Wrocławia po punkty! Stalowcy zagrają ze Śląskiem

piątek, 05/11/2021

Biało-niebiescy w 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Drużyna trenera Macieja Tokarczyka po ostatnim zwycięstwie z UKS-em SMS Łódź będzie chciała dopisać kolejne trzy punkty, a Śląsk po dwóch porażkach ligowych z rzędu z pewnością będzie chciał znów zwyciężyć. Pierwszy gwizdek w tym meczu już jutro o godzinie 12:00.

U18 - Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2021-09-05, fot. K.Krupa

Stalowcy do wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław przystąpią w dobrych nastrojach. Ostatnie spotkanie w CLJ-ce zakończyło się dla nich skromnym zwycięstwem z UKS SMS Łódź 1-0, a bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Opalski, który aktualnie ma na swoim koncie cztery ligowe trafienia. W tamtym spotkaniu trener Maciej Tokarczyk zdecydował się także na kilka zmian w swoim składzie. Zabrakło m.in. Miłosza Kaczora, Franciszka Polowca, czy Kacpra Ważnego, którego w bramce zastąpił Radosław Dąbrowski. Wszyscy jednak rozegrali pełne spotkanie w drużynie rezerw Stali z Sawą Sonina, które zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 11-1. Miłosz oraz Franciszek zdobyli w tym spotkaniu po jednej bramce. W meczu z UKS-em SMS Łódź zabrakło również Michała Musika – dotychczas najlepszego strzelca drużyny.

Wrocławianie do spotkania ze Stalą przystąpią w odmiennych nastrojach. Drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Siemińskiego uległa w ostatniej kolejce w Myślenicach Wiśle Kraków 2-0. Poprzednia kolejka także nie zakończyła się po ich myśli i na własnym terenie przegrali z Jagiellonią Białystok 2-0. We wcześniejszych kolejkach Śląsk zdołał ugrać punkty z Lechem Poznań (1-1), czy Legią Warszawa (4-1). Wyróżnić należy szczególnie to drugie spotkanie w Warszawie, gdzie wrocławianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Groźne ogniwa drużyny trenera Bartosza Siemińskiego to Ryszard Jakubiak oraz Dawid Gruszecki, którzy razem zgromadzili dla Śląska 11 trafień.

U18 - Stal Rzeszów - Warta Poznań, 03-10-2021, fot. K.Krupa

Gospodarze sobotniego spotkania aktualnie znajdują się na 12. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów. Stal znajduje się na pozycji 10., mając dwa punkty więcej. Obie drużyny swoich szans na zwycięstwo w tym spotkaniu będą zapewne upatrywać w ofensywnej grze, bowiem zarówno Śląsk, jak i Stal na dotychczasowym etapie sezonu tracą i strzelają stosunkowo podobną ilość bramek. Gospodarze mają także dość korzystny dla siebie bilans meczów domowych – w pięciu rozegranych meczach na własnym terenie dwa razy zwyciężali, raz zremisowali i dwa razy przegrali. Z kolei Stal w pięciu meczach wyjazdowych raz zwyciężyła i zremisowała, a trzykrotnie wracała do Rzeszowa bez punktów. Pierwszy gwizdek w tym meczu już jutro o godzinie 12:00. Arbitrem głównym spotkania będzie Mateusz Piszczelok z Katowic, a na liniach pomagać mu będą Maciej Kuropatwa i Krzysztof Michalski.

Emocji nie zabraknie z pewnością w innych spotkaniach CLJ-ki. Hitem tej kolejki będzie bezapelacyjnie spotkanie pomiędzy Polonią Warszawa a Cracovią, w którym aktualny wicelider podejmie lidera. Ciekawie zapowiada się także spotkanie Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok, bowiem obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, podobnie zresztą jak Lech Poznań z Wisłą Kraków, a to spotkanie otworzy tę kolejkę.

U18 - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 2021-10-17, fot. K. Krupa

13. KOLEJKA CLJ U-18

6 listopada 2021

11:00 – Lech Poznań – Wisła Kraków

11:00 – Arka Gdynia – Gwarek Zabrze

12:00 – Śląsk Wrocław – Stal Rzeszów

12:00 – Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin

12:00 – Warta Poznań – Górnik Zabrze

16:00 – MKS Polonia Warszawa – Cracovia

7 listopada 2021

12:00 – Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok

12:15 – UKS SMS Łódź – Raków Częstochowa

Najnowsze aktualności