WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-15: Stal Rzeszów zwycięża z Siarką Tarnobrzeg

niedziela, 04/09/2022

Zawodnicy trenera Macieja Seroki rozegrali kolejne spotkanie wyjazdowe w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15. Stal Rzeszów zwyciężyła 2-0 z rówieśnikami z Siarki Tarnobrzeg. Bramki dla biało-niebieskich zdobył Franciszek Słowik oraz Jakub Kucharski.

Po trzecim ligowym spotkaniu Stal Rzeszów zajmuje obecnie 3. miejsce w rozgrywkach CLJ U-15, mając na swoim koncie sześć punktów. Zawodnicy trenera Macieja Seroki przegrali jedynie w pierwszym spotkaniu z Wisłą Kraków (0-2). Wczoraj drużyna zmierzyła się z Siarką Tarnobrzeg, zwyciężając 2-0 po bramce Franciszka Słowika i Jakuba Kucharskiego jeszcze w pierwszej połowie meczu. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć TUTAJ. W najbliższą niedzielę 11 września Stal Rzeszów zmierzy się w Rzeszowie z aktualnym wiceliderem rozgrywek – Hutnikiem Kraków. Po zakończonym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg trener Stali Rzeszów – Maciej Seroka udzielił wypowiedzi pomeczowej dla portalu NadWisłą24.pl.

– Wygraliśmy spotkanie z Siarką, ale fajerwerków nie było. Dużo lepszy mecz zagraliśmy z Wisłą Kraków, kiedy oddaliśmy blisko 30 strzałów w całym spotkaniu, a ten mecz przegraliśmy, więc powinniśmy podejść do tego tak, że dzisiaj w szatni chłopakom należała się bardziej bura niż słowa pochwały (uśmiech). Szczególnie w drugiej połowie zawodnicy fajnie realizowali plan taktyczny na mecz, bo w pierwszej połowie mieliśmy z tym spory problem. W pierwszej połowie mecz był bardzo rwany, natomiast w drugiej połowie był zdecydowanie pod naszą kontrolą – powiedział Seroka.

– W budowaniu gry wyglądamy naprawdę bardzo dobrze i często dominujemy w meczach, natomiast mamy problem z decyzjami w ostatniej tercji, bliżej bramki przeciwnika. Nie wiem, czy można powiedzieć, że mamy problem ze strzelaniem bramek, bo w trzech meczach strzeliliśmy ich siedem. Uważam jednak, że dzisiaj mogliśmy ich strzelić więcej – i tak samo nieskuteczni byliśmy w meczu z Wisłą Kraków, ale pracujemy nad tym. Mamy kontuzjowanych zawodników, a w tym napastnika. I jeżeli nie mając blisko 6-7 chłopaków potrafimy grać w taki sposób, to uważam, że na poziom tych rozgrywek wyglądamy bardzo pozytywnie – zakończył trener Stali.

3 września 2022, 12:00 – Tarnobrzeg

CLJ U-15: Siarka Tarnobrzeg – Stal Rzeszów 0-2 (0-2)

Bramki: Franciszek Słowik 10., Jakub Kucharski 36.

Stal Rzeszów: Maciej Janicki – Filip Sonntag (70′ Paweł Cielewicz), Mateusz Leniart, Franciszek Słowik, Antoni Tarkowski (41′ Sebastian Kula), Borys Patrzyk (41′ Jakub Koszuliński), Kacper Cecuła, Aleks Michalik, Jakub Kucharski (63′ Wojciech Brzęk), Igor Polak (48′ Hubert Leniart), Paweł Pelczarski (57′ Daniel Węgrzyn)

Siarka Tarnobrzeg: Konrad Cymerys – Jakub Baran (63′ Radosław Gubernak), Wiktor Bolka, Jan Borysławski (41′ Bartłomiej Witek), Antoni Drobiazg (70′ Jakub Kończak), Aleksander Fietko, Jakub Piętowski, Filip Podkowa (57′ Krystian Róg), Kacper Trznadel, Oskar Tyniec, Bartosz Zawół (41′ Kacper Tereszkiewicz)

Sędziował: Tomasz Mazur

Najnowsze aktualności