WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

CLJ U-15: Kraków zdobyty! Cracovia – Stal Rzeszów 1-3

sobota, 21/08/2021

Stal Rzeszów na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów U-15 zmierzyła się z drużyną Cracovii. Młodzi Stalowcy zwyciężyli w tym spotkaniu na wyjeździe 3-1. Wynik spotkania już w 12. minucie otworzył Patryk Mazur, który uderzył z rzutu wolnego. Sześć minut później gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania po rzucie karnym i do przerwy w Krakowie było 1-1. Po przerwie po raz kolejny Patryk Mazur uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce na 2-1. W 62. minucie ostateczny cios zadał Evan Dworak, podwyższając prowadzenie biało-niebieskich na 3-1. Zwycięstwo w tym spotkaniu dało zawodnikom Stali pierwsze trzy punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów oraz pozycję lidera ligi, przynajmniej do jutra.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, głównie za aspekt piłkarski. W tym wieku i w rywalizacji na tym poziomie często duży udział mają emocje, które pojawiają się na boisku i które prowadzą często do wielu losowych sytuacji. My dziś cierpliwie dążyliśmy do celu, prowadząc grę przez zdecydowaną większość meczu i to ta cierpliwość, pomimo straconej bramki na 1-1, pozwoliła strzelić kolejne dwa gole. Duże ukłony dla Cracovii, która poprzeczkę ustawiła bardzo wysoko. Był to jeden z trudniejszych przeciwników, z którymi w ostatnim czasie było nam przyjemność zagrać – mówił po meczu Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-15.

Cracovia – Stal Rzesów 1-3 (1-1)

0-1 Patryk Mazur – 12′ – rzut wolny
1-1 Fabian Bzdyl – 18′ rzut karny
1-2 Patryk Mazur – 46′ – rzut wolny
1-3 Evan Dworak – 62′

Stal Rzeszów: Fabian Głąb – Oliwier Urbaniak, Kamil Bartkowiak, Jakub Wnęczak (64′ Antoni Małecki), Patryk Mazur, Michał Synoś, Kamil Koczera (41′ Kacper Kasza), Kacper Gołda, Łukasz Piwnicki, Jakub Sadowski (61′ Mateusz Surmiak), Evan Dworak (77′ Igor Majkut)

Cracovia: Dawid Kaczor – Maciej Kogut, Nikodem Kondrat (41′ Dominik Kaczor), Jakub Fraś, Wiktor Dej (56′ Dawid Jędrocha), Daniel Chejdysz, Fabian Bzdyl, Kuba Łapczyński (41′ Antoni Kalisz), Bartłomiej Zaremba (41′ Maurycy Jakubiec), Jan Prędzik, Szymon Diaw (75′ Gabriel Sieprawski)

Żółte kartki: Michał Synoś 18′ – Oliwier Urbaniak 51′ – Łukasz Piwnicki 56′ – Patryk Mazur 70′

Najnowsze aktualności