KLUBY PARTNERSKIE

Bartosz Zołotar po meczu ze Stalą Rzeszów U-18 i Stalą II Rzeszów

niedziela, 20/02/2022

Drużyna Izolatora Boguchwała rozegrała w sobotę dwumecz kontrolny ze Stalą Rzeszów U-18 (4-0) oraz Stalą II Rzeszów (2-2). Po spotkaniu Bartosz Zołotar, trener Izolatora mówił o dotychczasowym okresie przygotowawczym, wzmocnieniach drużyny oraz dwumeczu kontrolnym.

– Zagraliśmy dwa mecze kontrolne z zespołami wybieganymi. Co prawda mieli już w nogach te pojedynki z Karpatami, ale wysoko postawili poprzeczkę, bo są to zawodnicy, którzy rokują na grę na wysokim poziomie. Mieliśmy ciężki tydzień i będziemy teraz nieco schodzić z tych obciążeń. Tempo tych spotkań na pewno było nieco niższe ze względu na te obciążenia, ale jesteśmy zadowoleni, bo zawodnicy wybiegali 60 minut, a niektórzy nawet więcej i udało nam się skonstruować kilka fajnych akcji. W pierwszym meczu odbyło się bez większych błędów w defensywie i to mnie cieszy, bo w poprzednich dwóch sparingach mieliśmy z tym problem.

„Byliśmy zdyscyplinowani w pierwszym sparingu, a w drugim zagrało nieco więcej młodzieży. Wyglądaliśmy nieco gorzej w defensywie i daliśmy sobie strzelić dwie bramki, ale mamy za to materiał do analizy”

– Chcę, aby zawodnicy, których ściągamy do klubu, byli zawodnikami do gry, a nie do uzupełnienia. Wzmocni nas na 99 procent Szymon Urbaniak, który przyszedł do nas z Sokoła Kolbuszowa Dolna i mam nadzieję, że uzupełni nam lukę po Martinie Gecim, który odszedł do Wólczanki Wólki Pełkińskiej. Mam też nadzieję, że drugi zawodnik testowany wczoraj, też do nas dołączy, ale pozostały jeszcze sprawy formalne.

– Byłem bardzo zadowolony z pierwszych sparingów. Niepokój wzbudziły we mnie te dwa ostatnie sparingi, gdzie straciliśmy po trzy bramki – jeden wygraliśmy, drugi zremisowaliśmy – ale nie powinniśmy tak łatwo tracić bramek. Poczuliśmy chyba za duży luz z przodu i nie było tej odpowiedzialności z tyłu, ale wczoraj wróciliśmy do tego, przynajmniej w tym pierwszym meczu. Dobrze broniliśmy całym zespołem – i to jest pozytywne. Ze sparingów trzeba być zadowolonym, bo udaje nam się ogrywać zespoły wyżej notowane – i to cieszy. Staramy się, żeby nawet w sparingach osiągać jak najlepsze wyniki, grać jak najlepiej, nawet pomimo tego, że są to tylko sparingi. Mam nadzieję, że tymi wczorajszymi meczami wracamy na właściwe tory i będzie to wyglądało dobrze.

Najnowsze aktualności