WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Baraż o CLJ U-17: Bartosz Stępień po meczu Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów

niedziela, 26/06/2022

Stal Rzeszów zwyciężyła 5-1 (9-6) z Sandecją Nowy Sącz w drugim spotkaniu barażowym o Centralną Ligę Juniorów U-17. – W drugim spotkaniu przez wzgląd na sytuację kadrową oraz stan boiska postawiliśmy na grę bardziej bezpośrednią, a w fazie obrony zrezygnowaliśmy z wysokiego pressingu i obniżyliśmy blok obronny, aby zneutralizować mocne strony przeciwnika – powiedział Bartosz Stępień, trener zespołu.

– Przede wszystkim ogromne podziękowania należą się moim zawodnikom. To był poważny test ich silnej woli, który zdali celująco. Przyjechaliśmy na ten mecz bez trzech podstawowych zawodników. Już po pierwszych 35. minutach meczu kolejnych trzech zawodników sygnalizowało, że nie da rady kontynuować gry. Jednak poza jedną wymuszoną zmianą, reszta wytrzymała i dała z siebie wszystko. Dziękuję także całemu sztabowi szkoleniowemu oraz działowi administracji, który zawsze cierpliwie służył pomocą.

– Mecz rewanżowy różnił się w znacznym stopniu od pierwszego spotkania. U siebie staraliśmy się budować ataki w oparciu o grę kombinacyjną, szukając podań zdobywających, mijających drugą linię przeciwnika. To zdawało egzamin, natomiast duża liczba błędów indywidualnych w obronie sprawiła, że koniec końców mimo bardzo dobrej gry w ofensywie zeszliśmy z boiska pokonani.

– W drugim spotkaniu przez wzgląd na sytuację kadrową oraz stan boiska postawiliśmy na grę bardziej bezpośrednią, a w fazie obrony zrezygnowaliśmy z wysokiego pressingu i obniżyliśmy blok obronny, aby zneutralizować mocne strony przeciwnika. W pierwszej minucie meczu straciliśmy bramkę z rzutu rożnego. Zawodnicy zachowali jednak zimną krew i przez pełne 90. minut starali się egzekwować założenia przedmeczowe.

Najnowsze aktualności