WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Badania postawy ciała naszych najmłodszych adeptów

środa, 22/11/2023

Drugi raz zaproszenie do naszej Akademii przyjął dr hab. Dariusz Czaprowski, który przeprowadził badania postawy ciała najmłodszych adeptów.

Dr hab. Dariusz Czaprowski jest kierownikiem ds. klinicznych i naukowych Centrum Postawy Ciała w Olsztynie, a także kierownikiem Katedry Fizjoterapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W naszej Akademii drugi raz przeprowadził badania najmłodszych adeptów.

Wszystko po to, aby wykluczyć poważne deficyty, czy zidentyfikować asymetrię, a więc wszystko, co może mieć wpływ na prawidłowy rozwój zawodnika – powiedział Łukasz Strzępek, fizjoterapeuta Stali Rzeszów.

– Celem badania było nie tylko zweryfikowanie czy postawa ciała chłopców jest prawidłowa, ale także ocena występowania ewentualnych dysfunkcji narządu ruchu, które mogłyby wpływać na ryzyko urazów, a także patrząc szerzej, na prawidłowy rozwój fizyczny chłopców – mówi dr hab. Dariusz Czaprowski.

Bardzo się cieszę, że mogłem wspólnie z fizjoterapeutami Akademii Stali Rzeszów, Łukaszem Strzępkiem oraz Pavlo Melnychukiem, a także trenerami poszczególnych kategorii wiekowych omówić każdego z tych zawodników i podzielić się swoimi spostrzeżeniami, co do planu fizjoterapii, której celem jest zarówno zapobieganie urazom, jak i stworzenie zawodnikom optymalnych warunków do rozwoju piłkarskiego – kończy Pan Dariusz.

Najnowsze aktualności