WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Apetyczne lekcje kulturowe w SMS Stal Rzeszów

środa, 17/02/2021

Za nami kolejna lekcja kulturowa w naszym SMS Stal Rzeszów. W tej szkole się nie nudzisz!

Z okazji Światowego Dnia Pizzy, w SMS odbył się konkurs na najlepsze ciasto na pinsę (opis pinsy w filmiku – przyp. red.).

Ewelina Greszczuk-Sokół, dyrektor SMS Stal Rzeszów: Pomysł zrodził się po obserwacji uczniów podczas lekcji kulturowych. Mlodzież z dużym zainteresowaniem podchodzi do takich zajęć. Jest to bardzo ciekawa forma, która pozwala zaciekawić uczniów „żywym użyciem języka”, dotknąć własnymi rękami przedmiotów, produktów należących do obszaru geograficznego danego języka. W tym wypadku także porozmawiać z „native spikerem” , czyli osobą, dla której dany język jest rodzimy.

Szkoła postawiła sobie między innymi za cel pracę metodą projektu. Jest to metoda, która wyzwala kreatywność uczniów, motywuje ich do działania, pozwala im rozwinąć się praktycznie w wielu obszarach życia dodaje.

Długo myśleliśmy jak zgromadzić część dzieci w budynku szkolnym. To, co przyszło mi do głowy to konkurs szkolny; taka forma spotkań jest dopuszczona przez prawo (MEN) oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Ogłosiliśmy zatem konkurs na najlepsze ciasto na pizzę i tym samym mogliśmy zaprosić dzieci do szkoły.  Aby dodać autentyczności całej akcji, zaprosiliśmy do współpracy rodowitych Włochów: Laurę i Andreę – posiadaczy jedynej certyfikowanej pinserii w Polsce, która mieści się właśnie w Rzeszowie. W konkursie udział wzięło 22 osoby spośród których wyłoniony został najlepszy zespół warsztatowy, a młodzież miała okazję spróbować oryginalnych produktów włoskich oraz zabrać do domu przygotowane przez siebie spody do pinsy. – relacjonuje dyrektor SMS Stal Rzeszów.

Zobacz materiał z poznawania kuchni włoskiej, czyli czystej poezji z kraju, którego języka możesz uczyć się w naszej szkole.

Najnowsze aktualności