WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia w liczbach [1]

wtorek, 20/07/2021

W nowym cyklu na stronie Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów będziemy przedstawiali różne liczby związane z Akademią. W cyklu „Grała Akademia w liczbach” będziemy przedstawiali liczby z ostatniej kolejki ligowej i turniejowej w wykonaniu naszych drużyn. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma liczbami dotyczącymi poprzedniego sezonu w Akademii.

fot. Krzysztof Krupa

107 – bramek w poprzednim sezonie w rozgrywkach ligowych oraz dwumeczu barażowym strzelił zespół Stali Rzeszów U-14, który awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jednocześnie drużyna trenera Krzysztofa Husa nie straciła ani jednej bramki. Był to doskonały proces szkoleniowy dla trenerów w całej Polsce – jak grać, by nie tracić bramek i jak grać, żeby atakować. To, że zespół nie tracił bramek to jedno, ale przypomnijmy, że ten zespół tych bramek również sporo zdobywał – powiedział w wywiadzie dla mediów Akademii Krzysztof Skarżyński, koordynator szkolenia i piłki jedenastoosobowej w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

12 czerwca 2021 – tego dnia drużyna Stali Rzeszów U-17 zapewniła sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, wygrywając z Cracovią 2-1 na ich terenie. Bramki dla Stali zdobył Mateusz Popiela i Michał Opalski. Po wielkich emocjach do końca utrzymaliśmy wynik i tym oto sposobem jeden z celów został zrealizowany. CLJ-ka zostaje w Rzeszowie i to najważniejsze. Wielkie słowa uznania dla zawodników zaangażowanych w ten niewątpliwy sukces – mówił po meczu Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

358 – tyle żonglerek wykonał Bartosz Kloc w konkurencji „żonglerka” na turnieju Husqvarna Cup w Przecławiu. – Miło mi też poinformować, że nasz zawodnik Bartosz Kloc wygrał konkurencję “żonglerka” z wynikiem 358 podbić – mówił Radosław Gromala, trener drużyny U-9.

fot. Konrad Szary

13 czerwca 2021 – tego dnia zakończył się turniej Stal Rzeszów Steel Cup, organizowany przez fundację „Ja też mam marzenia” oraz Stal Rzeszów. Ostatecznie drużyna Lecha Poznań w finale wygrała z FC Gironą 3-1.

2 – tylu zawodników zostało powołanych na zgrupowanie Talent Pro organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Są to Patryk Mazur oraz Kacper Gołda z rocznika 2007.

684 – tyle bramek w ubiegłym sezonie strzeliły wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów w piłce jedenastoosobowej.

1 – Dariusz Jarecki zakończył swój pierwszy sezon w roli trenera Stali Rzeszów U-17 II. Przed byłym piłkarzem Stali Rzeszów, a obecnie trenerem w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów kolejne wyzwania. – Darek otrzymał ode mnie bufor czasowy, bo jako grający zawodnik dopiero wchodzi na ścieżkę trenerską, więc z mojej strony też nieco inaczej go prowadzę, niż innych trenerów. Dostał ode mnie czas na adaptacje pewnych rzeczy – powiedział w wywiadzie dla mediów Akademii Krzysztof Skarżyński, koordynator szkolenia i piłki jedenastoosobowej w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Rudnianka Rudna Wielka - Stal Rzeszów U17B 01-05-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Najnowsze aktualności