WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Stali Rzeszów przepustką do Reprezentacji Polski

piątek, 27/01/2023

W ostatnich dniach pięciu piłkarzy Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. To staje się już tradycją, że coraz więcej naszych graczy ma okazję do występów z orłem na piersi.

FOTO: ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Każda, nawet najlepsza inicjatywa, potrzebuje czasu, ale i ciężkiej pracy, która zaczyna w pewnym momencie owocować. Tak jest właśnie w przypadku Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów, a świadczyć dobitnie o tym mogą powołania do młodzieżowych reprezentacji kraju dla naszych piłkarzy. Od sezonu 2019/2020 już 26-krotnie reprezentanci Stali Rzeszów byli powoływani na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski i zanotowali łącznie 31 występów w różnych kategoriach wiekowych.

Apogeum powołań dla naszych zawodników przyszło w poprzednim roku, kiedy w kadrze U-15 mieli okazję wystąpić Patryk Mazur, Evan Dworak, Hubert Kędziora, Mateusz Leniart, Antoni Tarkowski oraz Daniel Węgrzyn. Ten pierwszy, ale również Kacper Plichta i Kamil Bartkowiak, reprezentowali nasz kraj w kadrze U-16.

Aż sześć występów z orzełkiem na piersi zanotował w roku 2022 Szymon Kądziołka, powoływany do drużyny U-17.

Swoich przedstawicieli mieliśmy także w najstarszych rocznikach, bo w kadrze U-20 zadebiutował Franciszek Polowiec, a już wcześniej występował w niej Dominik Marczuk, który ma na swoim koncie również grę w reprezentacji U-19. Ten ostatni jesienią otrzymał także powołanie od Michała Probierza do reprezentacji Polski U-21, ale zmagał się z kontuzją i na debiut, a jesteśmy przekonani, że do niego dojdzie, musi jeszcze chwilkę poczekać.

Od mocnego uderzenia zaczynamy również ten rok, bo do reprezentacji U-15 powołanych zostało aż czterech zawodników Akademii Stali Rzeszów – Hubert Kędziora, Mateusz Leniart, Antoni Tarkowski oraz Daniel Węgrzyn. Dla całej czwórki jest to kolejne powołanie, co może świadczyć tylko o tym, że na poprzednim zgrupowaniu pokazali się z jak najlepszej strony.

W kadrze U-17 zadomowił się już Szymon Kądziołka, bo i on otrzymał powołanie, a to oznacza, że będzie mógł zanotować kolejne występy w narodowych barwach. To wszystko dowodzi, że, jak w tytule, najprostsza droga do reprezentacji Polski wiedzie poprzez Akademię Piłkarską Stal Rzeszów.

Najnowsze aktualności