WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów z drużyną dziewczyn U-16! Zawodniczki biało-niebieskich zagrają w Centralnej Lidze Juniorek

piątek, 05/07/2024

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów stawia kolejny krok w rozwoju piłki kobiecej w naszym Klubie. W sezonie 2024/2025 w grupie „D” rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek wystąpi zespół dziewczyn Stali Rzeszów U-16.

Od 2021 roku nasza Akademia prowadzi treningi piłkarskie nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewczyn. Od trzech lat swoje piłkarskie umiejętności rozwijają w naszej Akademii dziewczynki z grup wiekowych U7-U9, U10-U12 oraz U11-U13. Teraz akademia biało-niebieskich stawia kolejny krok w rozwoju piłki kobiecej w naszym Klubie – w nowym sezonie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek grupy „D” wystartuje zespół Stali Rzeszów U-16. Kadra nowopowstałego zespołu liczy już niemal trzydzieści zawodniczek. Sztab szkoleniowy Stali Rzeszów U-16 dziewczyn będą tworzyć trenerzy Łukasz Porcek, Andrzej Sowiński oraz Daria Krzemińska. Początek rozgrywek wstępnie został zaplanowany na ostatnie dni sierpnia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy kolejny zakładany krok w rozwoju sekcji dziewczęcych w naszej Akademii. Rozgrywki na poziomie CLJ U-16 dają znakomitą okazję do tego, aby nasze zawodniczki rozwijały się oraz rywalizowały z najlepszymi na poziomie ogólnokrajowym. Ponadto będzie to także naturalna kontynuacja procesu szkolenia dla dziewczyn, które posiadamy w strukturach Akademii w młodszych rocznikach. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodniczkom i trenerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a przede wszystkim Trenerce Darii Krzemińskiej, która od początku opiekuje się i wspiera sekcje dziewczyn w naszej Akademiipowiedział Krzysztof Hus, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Naszym celem jest przede wszystkim danie szansy gry dziewczynom na bardzo wysokim poziomie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że będziemy współpracować z klubami, w których będą mogły także trenować z chłopcami, co jeszcze lepiej wpłynie na rozwój ich piłkarskich umiejętności. Oczywiście kadra zespołu nie jest zamknięta – szukamy nieodkrytych talentów, także z mniejszych miejscowości, którym możemy dać szansę na grę na wysokim poziomiepowiedział Łukasz Porcek, trener Stali Rzeszów U-16 dziewczyn.

Już 31 lipca odbędzie się trening otwarty, podczas którego swoje umiejętności będą mogły pokazać wszystkie chętne do gry w CLJ U-16 zawodniczki z roczników od 2009 do 2011.

Najnowsze aktualności