WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów wróci do treningów? Plan Rządu na powrót sportu

sobota, 25/04/2020

Dzisiaj Rząd ogłosił plan na powrót sportu w Polsce. Już za tydzień otwarte zostaną boiska szkolne, a na przełomie maja i czerwca do gry mają wrócić rozgrywki ligowe.

Dzisiaj Rząd ogłosił plan powrotu sportu w Polsce. Będzie on podzielony na pięć etapów. W drugim, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób. Treningi będą odbywać się bez maseczek, ale pozostali korzystający z obiektów będą już musieli je mieć.

Pierwszy etap już wdrożono – dozwolone są indywidualne treningi, te przeprowadzane w lasach można odbywać bez maseczek. 4 maja, w ramach drugiego etapu, do dyspozycji mają zostać oddane m.in. boiska szkolne, na których będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób. W trzecim etapie przywrócone zostaną m.in. zajęcia sportowe w salach i halach, także w co najwyżej sześcioosobowych grupach. Czwarty etap to otwarcie takich obiektów jak baseny, siłownie, kręgielnie etc. Piąty, ostatni, ma być powrotem do normalności. Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od stanu gospodarki i dostępności miejsc w szpitalach.

Jaki wpływ mają ogłoszone dzisiaj decyzje na działalność Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów? – Od 3 dni przygotowujemy projekt powrotu w małych grupach, bo już takie sugestie wcześniej były. Przygotowane jest miejsce i harmonogram zajęć na kilku boiskach w grupach 5-osobowych dla wszystkich zespołów Akademii. Do rozgrywek nie wrócimy, ale zajęcia na pewno zadziałają pozytywnie na zawodników, którzy już chyba mają dość siedzenia w domu – powiedział Leszek Rejus, dyrektor organizacyjny Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. – W obecnej sytuacji będziemy prowadzić zajęcia bardziej pod kątem indywidualnego szkolenia niż zespołu. Boisko powinno zadziałać w sposób mobilizujący na myślenie o powrocie do normalności – zakończył.

Najnowsze aktualności