WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów trenuje online

czwartek, 09/04/2020

W sobotę 4 kwietnia odbył się pierwszy trening na odległość za pomocą wideo-komunikatorów. Zawodnicy akademii z rocznika 2010, 2011, 2012 podzieleni są na kilka mniejszych grup i pracują z trenerami. Zaplanowano, aby treningi z piłką odbywały się dwa razy w tygodniu, a zajęcia z gimnastyki raz.

Treningi trwają około 50-60 minut i odbywają się w domach. Nie każdy z chłopców ma dostęp do ogródka, dlatego odbywają się one w pomieszczeniach. By trening odbył się prawidłowo, wystarczy mieć podpiętą kamerkę oraz kawałek miejsca o powierzchni około 2×2 metra. Kamerka jest bardzo ważna, gdyż podtrzymuje kontakt zawodników z trenerem, który może kontrolować prawidłowość wykonywanych ćwiczeń podczas zajęć. Zawodnicy oglądają trenera i następnie powtarzają czynności. Jednym z plusów jest wirtualna możliwości spotkania się z trenerem oraz kolegami z zespołu.

Treningi online w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem

Trening zaczyna się od zajęć ogólnorozwojowych, rozgrzewki i truchtu w miejscu. Później zawodnicy wykonują ćwiczenia techniczne z piłką przy nodze. Następnie są zajęcia z motoryki statycznej, doskonalenie z piłką w ruchu, kilka zwodów. Na każdą z tych faz przydzielone jest około dziesięciu minut. Wszystko odbywa się pod okiem trenerów, którzy kontrolują, czy zawodnicy prawidłowo wykonują swoje zadania.

Jak zauważa trener Bartosz Złamaniec, w tych ćwiczeniach ważne jest pobudzenie kreatywności zawodników. Przeprowadził on pierwszy trening i był bardzo zadowolony z efektów pracy młodych adeptów futbolu.

„Chłopcy wykonują ćwiczenia które znają i cieszą się z takiej formy przeprowadzania zajęć. Chętnie biorą udział w zajęciach, co potwierdza wysoka frekwencja.” – powiedział.

Trener Marcin Skiba zauważył, że chłopcy mają większą motywację do treningów przez Internet z trenerami niż gdyby mieli robić to sami w domu. Wpływa na to fakt, że chłopcy widzą się wzajemnie i cieszą na najmniejszy nawet powrót do piłki.

Dopóki obecna sytuacja nie ulegnie poprawie, będzie to ich jedyna forma kontaktu z piłką. Dzięki niej nie zostanie zatrzymany ich rozwój i nadal będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności