WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów ponownie bez miejskiej dotacji

piątek, 11/08/2023

Miasto Rzeszów po raz drugi w tym roku ogłosiło konkurs ofert na realizację zadania publicznego – organizację zajęć sportowych i innych imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Tak w pierwszym, jak i w drugim konkursie wnioski Stali Rzeszów o miejską dotację uzyskały pozytywną ocenę merytoryczną, lecz nie przyznano naszemu klubowi środków na organizację wydarzeń krzewiących kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży, mimo że przez kilka wcześniejszych lat działania naszej Akademii w tym aspekcie nie budziły zastrzeżeń miasta i były finansowo wspierane z miejskiej kasy.

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów wyczekiwała z zainteresowaniem wyników ww. konkursu, bowiem działania podejmowane przez nasz Klub od wielu lat w zakresie rozwoju sportu dzieci i młodzieży w Rzeszowie są doceniane w kraju i zagranicą oraz potwierdzane wieloma powołaniami do Reprezentacji Polski dla naszych adeptów. Oferta edukacyjna i sportowa Akademii Stali spełnia oczekiwania rodziców i zawodników, łącząc rozwój intelektualny oraz sportowy zawodników. Skutkuje to nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale także wysokim poziomem kształcenia w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Stali Rzeszów.

Dlatego też tak martwiący jest fakt, że działania naszej Akademii po raz drugi w tym roku nie otrzymały wsparcia ze strony Miasta Rzeszowa, które dzięki pracy wszystkich osób zaangażowanych w rozwój Stali Rzeszów może pochwalić się sukcesami sportowymi w Polsce i na świecie. Przypomnijmy, że w Akademii Stali trenuje niemal 400 młodych sportowców, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i sukcesami przynoszą chlubę Rzeszowowi. Niestety, w 2023 roku praca u podstaw rzeszowskiej społeczności piłkarskiej realizowana przez klub z Hetmańskiej 69 nie została wsparta z pieniędzy miejskich w ramach tego konkursu.

Wyniki konkursu ofert

Najnowsze aktualności