WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów oraz TS Tuchovia rozpoczynają współpracę!

poniedziałek, 27/06/2022

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów oraz TS Tuchovia nawiązały współpracę, mającą na celu wymianę doświadczenia oraz wiedzy w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, opracowanie i wdrożenie rozwiązań mających na celu podniesienie jakości szkolenia, czy współpracy w ramach projektu „Talent”.

– Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z klubem TS Tuchovia. Jest to akademia, która zrzesza ponad 150 dzieci w swoim regionie. Najbardziej uzdolnione przyjeżdżają do nas w środy na trening „Talent”, który odbywa się o godzinie 18:00 – mówi Marcin Skiba, trener koordynator Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

– Dzisiaj mamy przyjemność być na treningu w ramach programu „Talent”, w którym trenują nasi chłopcy. W roczniku 2011 i 2013 mamy dwóch chłopaków z naszego klubu. Korzystamy z tego świetnego programu, ponieważ dzięki temu chłopcy z małych miejscowości mają możliwość treningu w dużym klubie z chłopakami na wysokim poziomie, a każdy dobrze wie, że takiego poziomu nie jesteśmy w stanie w małej miejscowości zbudować, dlatego współpraca jest czymś super i nawiązujemy ją ze Stalą Rzeszów – powiedział Mateusz Salwa, trener koordynator TS Tuchovia.

– W tym roku oraz kolejnym będziemy współpracować ze Stalą i będziemy przysyłać tutaj najlepszych chłopaków w ramach programu „Talent”. Oprócz tego, jako trenerzy TS Tuchovia mamy możliwość obserwować treningi i patrzeć na to, jak rozwija się tutaj Akademia i wprowadzać te elementy do naszego mniejszego klubu, dlatego dzisiaj ja jestem trenerem i przedstawicielem klubu, który ma możliwość uczestniczyć w treningu rocznika 2011, a później wprowadzać te rzeczy u nas w klubie – dodaje Salwa.

Najnowsze aktualności