Grała Akademia: Efektywny tydzień drużyn Akademii

piątek, 03/09/2021

31 sierpnia 2021 – 16:00

U-12: Stal Rzeszów – Grunwald Budziwój

Stal Rzeszów U14 B (2007) – DAP Dębica U15

Bramki: Mateusz Poczekajło 3 – Oskar Żebrakowski 14, 16, 55 – Mateusz Szarek 19 – Filip Szpunar 33 – Michał Mazur 35 – Natan Szczoczarz 53, 60 – Allan Mendryk 57 – Maciej Wojtas 59

Kadra Stali Rzeszów: Stanisław Nowak, Jakub Niemiec, Mateusz Szarek, Mateusz Poczekajło, Allan Mendryk, Michał Mazur, Filip Grochowianka, Jan Frąc, Szymon Głąb, Filip Szpunar, Oskar Żebrakowski, Maciej Wolski, Maciej Wojtas, Gabriel Hoszko, Natan Szczoczarz

Trener Tomasz Patryn: Wtorkowy mecz z Grunwaldem Budziwój przyszło nam rozegrać w obfitym deszczu. W pierwszej połowie graliśmy zbyt wolno, a podania były zbyt lekkie, przez co zawodnicy z Budziwoja efektywnie przerywali nasze akcje. Druga połowa to widoczne zwiększenie tempa gry, szybsze reagowanie po stratach piłki i udanie zakładany wysoki pressing, co przełożyło się na większą ilość stworzonych sytuacji i ostateczny wynik bramkowy.

31 sierpnia 2021 – 14:00

U-13: Stal Rzeszów – AP Stalowa Wola 2-2

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa

Bramki: Kornel Nogaj 17, Gabriel Śmigiel 35

Kadra Stali Rzeszów: Gabriel Śmigiel, Marcel Łoboda, Jakub Zegar, Szymon Kazak, Igor Jakubek, Nataniel Kulig, Filip Jaworski, Michał Cygan, Szymon Łuc, Kornel Nogaj, Łukasz Jawniak, Antoni Kobosz

Trener Paweł Tomkiewicz: Na początku spotkania zdecydowanie byliśmy drużyną lepszą, aż do momentu, w którym nagle stwierdziliśmy, że zaczniemy inaczej grać, przez co daliśmy rywalowi poczuć, że może nam zagrozić i tak też się stało, bo wyrównał on do przerwy. Po zmianie stron strzeliliśmy bramkę dość nieoczekiwanie i w paradoksalnie jeszcze mniej oczekiwanych okolicznościach ją straciliśmy. Uważam, że jako drużyna zagraliśmy przeciętnie, a dwóch zawodników zagrało na dobrym poziomie.

31 sierpnia 2021 – 12:00

U-13: Stal Rzeszów – FKS Stal II Mielec

Bramki: Julian Słysz 1 – Mikołaj Bryś 3 – Nikodem Jastrząb 5, 8, 41 – Wiktor Zieliński 11 – Dawid Dopart 20, 22, 27 – Maciej Samolewicz 33 – Gabriel Walczewski 36, 46, 58 – Tymoteusz Proczek 37, 51

Kadra Stali Rzeszów: Wiktor Zieliński, Hubert Tereszkiewicz, Dawid Dopart, Julian Słysz, Tymoteusz Proczek, Karol Kiełb, Nikodem Jastrząb, Mikołaj Bryś, Gabriel Walczewski, Maciej Samolewicz

Trener Paweł Tomkiewicz: To kolejny dość nieoczekiwany mecz. Jeszcze nie spotkałem się z tym, aby toczyć mecz w niekompletnym składzie, dlatego ciężko ocenić w jakikolwiek sposób naszą grę. Uważam, że chłopaków stać na więcej i muszą to udowadniać nie tylko w takich spotkaniach.

31 sierpnia 2021 – 17:00

U-14: AP Beniaminek Krosno – Stal Rzeszów 0-5

Bramki: Sebastian Kula 3, Hubert Kędziora 48, Jakub Kaczówka 55, Igor Polak 70, Daniel Węgrzyn 80

Kadra Stali Rzeszów: Dawid Kogut, Sebastian Kula, Daniel Węgrzyn, Miłosz Stolarski, Mateusz Leniart, Jakub Kaczówka, Patryk Dydak, Karol Delikat, Hubert Kędziora, Fabian Blejwas, Jakub Kucharski, Igor Polak, Jakub Koszuliński, Szymon Polak, Hubert Leniart, Antoni Tarkowski

Trener Maciej Seroka: Zrobiliśmy swoje, chociaż rywal ambitnie pracował w defensywie. Obfite opady deszczu i fakt, że był to trzeci mecz tego dnia na tym boisku, spowodował, że warunki były ciężkie. My jednak konsekwentnie od początku do końca dyktowaliśmy warunki gry i zasłużenie chłopcy odnieśli zwycięstwo.

Bramki: Szymon Wrona 20, Mateusz Kucharski 90+1

Skład Stali Rzeszów: Szymon Maziarz (46′ Oskar Barzyk) – Bartosz Dubiel (75′ Mateusz Kucharski), Szymon Wrona (63′ Kacper Kopytyński), Karol Rak, Igor Kierys, Maciej Kulczycki (70′ Xavier Walat), Mateusz Radzik (46′ Kacper Woźniak), Michał Łazor (55′ Kacper Pisz), Jakub Bartoszek, Michał Bania, Łukasz Płonka (46′ Filip Tereszkiewicz)

Trener Bartosz Stępień

1 września 2021 – 17:00

Rezerwy: Lechia II Sędziszów Małopolski – Stal II Rzeszów 2-2, k: 4-5 (OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI)

Stal II Rzeszów - Sokół Sokołów Małopolski 2021-05-29, fot. K.Krupa

Bramki: Kamil Kabaciński 11, bramka samobójcza 58

Skład Stali Rzeszów: Miłosz Zdeb – Kacper Cząba (71′ Nikodem Skoczylas), Szymon Jarema (19′ Maciej Gielar), Kacper Cesarz, Dawid Ostrowski (60′ Kacper Kołodziej) – Maksymilian Suknarowski, Mikołaj Kłótkowski, Maciej Makarski – Kamil Kabaciński (70′ Szymon Mazur), Taras Vakhovych, Patryk Stulin (85′ Kacper Pirożyński)

Trener Karol Wójcik: Szybko objęliśmy prowadzenie w meczu i później stwarzaliśmy swoje sytuacje, z których można było zdecydowanie więcej wyciągnąć. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy byli nieco rozkojarzeni, a jeszcze wcześniej straciliśmy bramkę, co nam nie pomogło. Na drugą połowę wyszliśmy już natomiast bardzo dobrze ustawieni. Może nie było to jakieś porywające widowisko, ale myślę, że solidnie postawiliśmy się zespołowi, który w ubiegłym sezonie spadł z IV ligi. Po wprowadzeniu kilku zmian i czerwonej kartce przejęliśmy inicjatywę i można było zamknąć ten mecz jeszcze przed rzutami karnymi.