C2 A - Baraż - Stal Rzeszów -Garbarnia Kraków, 30-06-2021, fot. K.Krupa

Stal Rzeszów z awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-15

środa, 30/06/2021

Stal Rzeszów U-14 pewnie wygrała w drugim spotkaniu barażowym z Garbarnią Kraków 16-0 i dzięki temu zapewniła sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość spokojnie, a biało-niebiescy próbowali podchodzić pod bramkę Garbarni bocznymi sektorami boiska. Przyjezdni starali się częściej wykorzystywać lewą stronę boiska do przeprowadzenia swoich ataków. Otwarcie wyniku nastąpiło w 6. minucie, kiedy Michał Synoś dograł z pola karnego do nabiegającego Dworaka, a ten wykończył akcje strzałem. Dużo akcji z prawej strony przechodziło przez Szymona Pukałę, który szybkimi rajdami starał się napędzić grę i dośrodkować na pole karne. Przy kolejnych dwóch bramkach dwukrotnie asystował Evan Dworak, a akcje kończył Kacper Plichta i Antoni Małecki. Z czasem gra przeniosła się głównie na połowę Garbarni. Stalowcy oddawali dużo strzałów, a bramkarza gości z dystansu testował, chociażby Gołda czy Plichta. W 19. minucie w polu karnym z głowy dograł Serwiński, ale strzał Dworaka świetnie wybronił Kużdżał. Z defensywy dobrze piłkę do gry wprowadzał Urbaniak i Bartkowiak. Kolejna bramka dla Stali padła po 30. minutach gry, kiedy ponownie po dograniu Dworaka piłkę w siatce umieścił Plichta. Drużyna trenera Husa przez większość czasu kontrolowała wydarzenia boiskowe i nie pozwalała na groźniejsze sytuacje pod swoim polem karnym. Bramkarz Garbarni często popisywał się dobrymi interwencjami, ale Stalowcy wciąż zdobywali kolejne bramki. Pod koniec pierwszej połowy bramkę strzelił Synoś, Cynk i Plichta.

Druga połowa rozpoczęła się dla Stali bardzo dobrze. Już w 41. minucie piłkę w siatce umieścił Kacper Kasza. Biało-niebiescy starali się grać przez środek boiska i wykorzystywali do tego Szymona Serwińskiego oraz Patryka Mazura, którzy rozprowadzali piłki do bocznych sektorów. Kilka minut później świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Antoni Małecki, dzięki czemu zdobył bramkę numer 100. dla Stali w tym sezonie. Chwilę później bramkę dołożył Kasza i było już 10-0. Biało-niebiescy nie zatrzymywali się i kolejne trafienie dołożył Szymon Serwiński. W drugiej części meczu wciąż Stalowcy prowadzili grę i zamknęli gości na ich własnej połowie. Garbarnia próbowała wychodzić z kontrami, ale obrońcy Stali wciąż uniemożliwiali im stworzenie groźniejszych sytuacji i oddalali zagrożenie, ale jednocześnie też wyprowadzali dobrze piłkę do gry. Prowadzenie gry przez biało-niebieskich trwało, a za tym szły kolejne zdobywane bramki. Młodzi Stalowcy rzadziej szukali też okazji do podwyższenia wyniku poprzez stałe fragmenty gry, jednak w tym elemencie byli nieco mniej skuteczni. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 16-0 dla Stali, który dał upragniony awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 7-0 (16-0)

1-0 Evan Dworak (6’), 2-0 Kacper Plichta (9’), 3-0 Antoni Małecki (12’), 4-0 Kacper Plichta (30’), 5-0 Michał Synoś (36’), 6-0 Maciej Cynk (38’), 7-0 Kacper Plichta (40’), 8-0 Kacper Kasza (41’), 9-0 Antoni Małecki (49’), 10-0 Kacper Kasza (51’), 11-0 Szymon Serwiński (53’), 12-0 Kacper Kasza (57’), 13-0 Szymon Serwiński (61’), 14-0 Kacper Kasza (64’), 15-0 Łukasz Piwnicki – 69’, 16-0 Antoni Małecki (72’)

Stal Rzeszów: Nikodem Proczek – Oliwier Urbaniak, Kamil Bartkowiak, Michał Synoś, Maciej Cynk, Kacper Gołda, Szymon Serwiński, Antoni Małecki, Szymon Pukała, Evan Dworak, Kacper Plichta

Rezerwowi: Fabian Głąb, Igor Majkut, Oskar Zając, Patryk Mazur, Łukasz Piwnicki, Kacper Kasza, Franciszek Kania

Trener: Krzysztof Hus

Garbarnia Kraków: Alan Kużdżał, Bartosz Jarosz, Szymon Markiewicz, Wojciech Bzowy, Bartosz Mróz, Jakub Mita, Jakub Piszczek, Jakub Niemczyk, Stanisław Boczarski, Szymon Bednarz, Jakub Trala

Rezerwowi: Jeremiasz Rybiński, Jakub Filosek, Maksymilian Kula, Marcel Spiegel, Wojciech Sternal

Trener: Łukasz Konefał