turniej U09 2021-05-15, fot. K.Krupa

Komunikaty

Stal Rzeszów U-13 weźmie udział w turnieju Watersystem Masters Cup

czwartek, 12/08/2021

Drużyna Stali Rzeszów po raz kolejny weźmie udział w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim w Zakopanem, organizowanym przez fundację „Ja też mam marzenia”. Poza najlepszymi drużynami z całej Polski, w turnieju weźmie udział drużyna „Polonia The Best Young Players”.

turniej U09 2021-05-15, fot. K.Krupa

Fundacja „Ja też mam marzenia” organizuje w dniach 28-30 sierpnia kolejny turniej piłkarski w Zakopanem, w którym wezmą udział zawodnicy z rocznika 2009 z najlepszych akademii piłkarskich w kraju, czyli m.in. Pogoni Szczecin, Cracovii, Korony Kielce czy Górnika Zabrze. Dodatkowo na turnieju pojawi się drużyna „Polonia The Best Young Players”, czyli zespół składający się z dzieci posiadających polskie obywatelstwo, ale zamieszkałych poza granicami kraju i trenującymi w zagranicznych akademiach. Będą to zawodnicy urodzeni w latach 2008-2012, mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji.

Projekt fundacji „Polonia The Best Young Players” wsparł Polski Związek Piłki Nożnej oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, która wsparła finansowo projekt w ramach zadania publicznego, dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Reprezentację PTBYP poprowadzą Bartłomiej Zalewski oraz Marcin Włodarski, czyli trenerzy reprezentacji młodzieżowych w Polskim Związku Piłki Nożnej oraz Mirosław Szymkowiak – były reprezentant Polski w piłce nożnej. Patronat medialny nad turniejem objęła stacja telewizyjna TVP Sport. Całe wydarzenie odbędzie się na API Arenie w Zakopanem i będzie transmitowane na kanale YouTube.

Zdecydowanie cieszymy się na grę w takich turniejach. Jest to dla nas możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce. Uważam, że z turnieju na turniej nasza gra idzie w lepszą stronę, tym razem może być różnie poprzez zmiany, jakie dokonaliśmy w przerwie pomiędzy sezonami, ale tym bardziej będzie to dla nas kolejne cenne doświadczenie – powiedział Paweł Tomkiewicz, trener Stali Rzeszów U-13.

Najnowsze aktualności