WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów wygrali eliminacje do Salt Mine Cup 2020

poniedziałek, 07/09/2020

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów zwyciężyli w eliminacjach do Salt Mine Cup 2020. Biało-niebiescy zostawili w pokonanym polu piętnaście drużyn z województwa małopolskiego, w tym między innymi Puszczę Niepołomice czy AP Wieliczka. W finale Żurawie pokonały po emocjonującym meczu Gdovię Gdów 3-2.

W Salt Mine Cup 2020 wzięło udział 16 drużyn złożonych z chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Ekipy reprezentowały głównie województwo małopolskie – tylko Stal Rzeszów Podkarpacie). Wszystkie ekipy zostały podzielone na cztery grupy, z których dwa pierwsze zespoły uzyskiwały awans do fazy pucharowej, a pozostałe rywalizowały o miejsca od dziewiątego do szesnastego. Biało-niebiescy przeszli przez tę fazę rozgrywek bez porażki – w pierwszym meczu wygrali 3-0 z Pcimianką Pcim, w drugim pokonali 4-1 AP Wieliczka, a w trzecim zwyciężyli 5-0 nad Piastem Łapów. W ćwierćfinale Stal Rzeszów pokonała Puszczę Niepołomice 4-0, a w półfinale 6-1 AP Wieliczka. W tym drugim meczu Żurawie jako pierwsze straciły bramkę, ale koniec końców, najpierw dzięki stałym fragmentom gry, a później zespołowym akcjom, pewnie pokonały przeciwników.

Młodzi Stalowcy nie zaznali goryczy porażki w żadnym turniejowym meczu (fot. Piotr Prochownik, Futbol Małopolska)

W finałowym spotkaniu biało-niebiescy zmierzyli się z Gdovią Gdów. Wynik szybko otworzyli goście, ale cierpliwie grający Stalowcy wyrównali po zespołowej akcji. Gdovia ponownie wyszła na prowadzenie po bramce z rzutu wolnego, ale i na nią biało-niebiescy odpowiedzieli golem wyrównującym. Przy stanie 2-2 Żurawie zaczęły przejmować inicjatywę – młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów trafili najpierw w poprzeczkę, później w słupek, aż ostatecznie znaleźli drogę do siatki przeciwnika i na kilka sekund przed końcem zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju.

(fot. Piotr Prochownik, Futbol Małopolska)

Salt Mine Cup jest turniejem dla młodych piłkarskich talentów, rozpoznawalnym na całym świecie. We wcześniejszych edycjach udział brały reprezentacje szkółek piłkarskich z całej Europy (np. Valencia czy Benfica Lizbona). W tym roku, z powodu pandemii, lista uczestników była mocno lokalna, ale nie zabrakło piłkarskich emocji, dobrej atmosfery oraz radości z futbolu.

Więcej informacji o przebiegu turnieju jest dostępnych w tekście Pawła Krusza na futmal.pl, który stanowił jednocześnie źródło informacji zawartych w tym artykule.

Najnowsze aktualności