WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: ciężka praca na treningach daje efekty

sobota, 08/08/2020

“Klasa. Szacunek. Ambicja.

W 4 kolejce ligowej drużyna juniora młodszego (U-17) grała w Dębicy z tamtejszą Wisłoką. Nasza drużyna świetnie otworzyła mecz i już po 10. minutach prowadziliśmy 2-0. Od tego momentu mecz stał się całkowicie jednostronnym widowiskiem. Wisłoka bardzo dzielnie walczyła do samego końca, jednak tego dnia byliśmy nie do zatrzymania i mecz zakończył się naszą wysoką wygraną.

Trener Łukasz Cabaj: Drużyna zasługuje na pochwały. Pomimo olbrzymiego upału i dość wysokiego wyniku, parli do przodu konsekwentnie realizując plan na mecz.

Wisłoka Dębica vs Stal Rzeszów 0:13, Junior Młodszy B1

Bramki dla Stali zdobyli: Wojtyło x4, Cieśla x2, Sumara x2, Musik x2, Opalski, Strzelec x2

Weekendowe zwycięstwa U-13

Sobota 22.08.2020

Stal Gorzyce vs Stal II Rzeszów 3:4, D1 grupa E

Bramki dla Stali zdobyli: I. Polak x2, Dopart i Jarecki

Trener Marcin Skiba: Chłopcy korzystają z opcji gry w drugim zespole i bardzo solidnie pracują. Dużym plusem jest to, że zawodnicy z rocznika 2010 mają okazję grać w piłce 9 osobowej i zaczynają się w niej fajnie odnajdywać, mimo, że w swoim roczniku grają jeszcze po siedmiu.

Niedziela 23.08.2020

Stal Rzeszów vs SMS Rzeszów 7:0 (0:0), D1 grupa A

Bramki dla Stali zdobyli: Delikat x2, Leniart M. x2, Skubisz x2 oraz Polak Sz.

Trener Maciej Seroka: Cieszy wysokie zwycięstwo. Po pierwszej połowie było 0:0 choć mieliśmy sporo sytuacji, które powinniśmy wykorzystać. Chłopcy dobrze reagowali na korekty w sposobie bronienia i atakowania, a to w połączeniu z konsekwencją i cierpliwością w grze przyniosło dobry rezultat. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że chłopcy dzięki dobrej pracy na treningach na tyle już zaczynają rozumieć sposób w jaki chcemy grać, że wiele rozwiązań i wskazówek w przerwie i podczas meczu wychodzi od nich samych.

Pewne 3 punkty juniorów starszych

Stal Rzeszów vs Siarka Tarnobrzeg 5:0 (3:0), 1 liga A1

Bramki dla Stali zdobyli: Zieliński x2, Leśniak, Kędzior, Piękoś

Trener Maciej Tokarczyk: W tym spotkaniu nasz zespół był po prostu bardziej jakościowy od rywali, dlatego uważam że zawodnicy musieli wykazać się dużą dojrzałością oraz odpowiedzialnością za swój własny rozwój w tym meczu. Mam tu na myśli utrzymanie koncentracji, dbałość o szczegóły, czy wymaganie od siebie w każdym momencie meczu. Warto dodać, że z każdym meczem rośniemy jako zespół i jestem przekonany że utrzymamy tę pozytywną tendencję!

Stal Rzeszów zalicza dwa zwycięstwa w lidze juniora młodszego B1 – B

Trener Paweł Głodowski: Po niezbyt udanym początku rozgrywek, wygraliśmy mecz dzięki większej determinacji na boisku oraz dyscyplinie taktycznej. Przez długie fragmenty kontrolowaliśmy przebieg meczu tworząc liczne sytuacje bramkowe. W tym meczu nie zawiodła skuteczność, a dobra gra obronna całego zespołu nie pozwoliła na wiele przeciwnikowi. Wyróżnienia kieruję dla całego zespołu, a szczególnie zawodników rezerwowych, którzy potrafili utrzymać wysoki poziom gry.

Stal Rzeszów vs Stal Stalowa Wola 5:1 (3:0), junior młodszy B1 – B

Bramki dla Stali zdobywali: Wilk, Lipski, Małek, Pempuś, Gruszczyński

Tydzień później potwierdzamy dobrą dyspozycję…

Trener Paweł Głodowski: To był bardzo dobry występ naszego zespołu, mecz był rozstrzygnięty już po 15 minutach. Poza fragmentami dekoncentracji, gdzie oddaliśmy pole gry przeciwnikowi, konsekwentnie realizowaliśmy założone cele, dzięki temu uzyskaliśmy pewne i wysokie zwycięstwo.

Igloopol Dębica – Stal Rzeszów  0:8 (0:4), junior młodszy B1 – B

Bramki dla Stali zdobyli: Wilk, Baj x2, Małek, Nilipiński x2, Drozd oraz Lipski

Rezerwy na remis

W sobotę II drużyna Stali Rzeszów podejmowała Strug Tyczyn. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Trener Karol Wójcik: Cieszy fakt, że chłopcy, którzy wchodzą dopiero w piłkę seniorską potrafili postawić się takiemu zespołowi jak Strug i coraz pewniej zaczynają się czuć w konfrontacjach z seniorami, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. W zespole Stali w zdecydowanej większości na boisku występują zawodnicy z rocznika 2004 i 2003.

Stal II Rzeszów vs Strug Tyczyn 2:2

Bramki dla Stali zdobyli: Dariusz Jarecki i 16 letni Dominik Arkuszewski

Rocznik 2009 także na remis

Trener Paweł Tomkiewicz: W kolejnym spotkaniu mierzymy się z Resovią pierwsza połowa gdzie padają 3 bramki jedna dla rywali, prowadzimy, w drugiej mamy pomysł na grę i przez długi okres czasu przeciwnik nie wiedział jak sobie z naszym atakiem poradzić. Niestety bez efektu bramkowego po naszej stronie, a przeciwnik w przebiegu całego spotkania wykorzystuje nasze dwa błędy indywidualne i remisujemy 2:2. Można mieć spory niedosyt po spotkaniu i mam nadzieję, że u chłopców również taki wystąpił. Pracujemy dalej, a we wtorek kolejne spotkanie.

Stal Rzeszów 2:2 Resovia, liga D2 grupa E

Bramki dla Stali zdobyli: Szymon Kazak, Filip Tarkowski

Stal na podium w mieleckim turnieju!

Rocznik 2009 w piątek 21 sierpnia udał się na turniej do Mielca, organizowanego przez ekstraklasę pod nazwą EKSTRA TALENT. Na starcie stanęło 12 zespołów podzielonych na grupy, a następnie rozegrano grupy finałowe. Dodatkowo zawodnicy wykonali 3 próby testów sprawnościowych, BEEP TEST, zwis na drążku oraz bieg wahadłowy 10×5 metrów.

Trener Paweł Tomkiewicz: W ciężkich warunkach przystąpiliśmy do tego turnieju. Ponad 30-stopniowe upały nie pomagały w rozgrywkach, im dłużej trwała rywalizacja tym bardziej było widać zmęczenie u zawodników. Ostatecznie zajmujemy drugie miejsce z identycznym bilansem punktowym co DAP Dębica, jedynie ustępując kolegom z Dębicy gorszym bilansem bramkowym. Brawa dla zawodników za cierpliwość i włożone zaangażowanie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz drużynom za sportową rywalizację.