CLJ U-17: Inauguracja na Hetmańskiej zakończona sukcesem! Stal Rzeszów – Motor Lublin 3-1

niedziela, 22/08/2021

Biało-niebiescy zwyciężyli z Motorem Lublin 3-1 na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów U-17. Drużyna trenera Łukasza Cabaja prowadzenie w meczu objęła już w 9. minucie po bramce samobójczej zawodnika Motoru, a jeszcze przed przerwą Szymon Salomon podwyższył prowadzenie Stali 2-0. Po zmianie stron długo czekaliśmy na kolejne bramki, gdyż te padły dopiero w 73. oraz 81. minucie. Najpierw Stalowcy podwyższyli na 3-0, a później Motor zdobył bramkę honorową. Zwycięstwo w tym spotkaniu dało biało-niebieskim pozycję lidera po pierwszej kolejce.

– Zaprezentowaliśmy się przyzwoicie w pierwszym meczu. Mecz zasadniczo mieliśmy pod kontrolą. Popełnialiśmy błędy, ale przeciwnik ich nie wykorzystał. W końcówce meczu zdecydowanie oddaliśmy inicjatywę i przeciwnik miał swoje szanse. Za tydzień kolejny przeciwnik a my skupiamy się nad kolejnym mikrocyklem aby go odpowiednio przepracować – mówił po meczu Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

Stal Rzeszów – Motor Lublin 3-1 (2-0)

1-0 Jan Zawadzki – 9′ – bramka samobójcza
2-0 Szymon Salamon – 21′
3-0 Mateusz Małek – 73′
3-1 Grzegorz Nasalski – 81′

Stal Rzeszów: Kacper Grygiel – Patryk Kmieciak (63′ Marcin Bacza), Kamil Wyrwas (88′ Stanisław Tarkowski), Dominik Oreńczuk, Benedykt Piotrowski, Norbert Pempuś (59′ Mateusz Małek, Szymon Łyczko (70′ Filip Nilipiński), Kamil Mazur, Szymon Kądziołka (85′ Jakub Siara), Szymon Salamon, Szymon Baj (76′ Maciej Wilk)

Motor Lublin: Oliwier Maziarz – Przemysław Namięta (46′ Bartosz Piłat), Leon Sadłowski, Bartłomiej Donda (87′ Kacper Paździerski), Oliwier Jakubaszek, Grzegorz Nasalski, Kacper Najda (74′ Patryk Knapp), Kacper Tracz, Jan Zawadzki (46′ Bartosz Piłat), Mikołaj Nasalski (54′ Kacper Wilkowicz), Przemysław Namięta (46′ Krzysztof Łukasik), Igor Miszta

Żółte kartki: Kacper Grygiel 77′